Beşiktaş’ta harika manzarası, görkemli binası, nazik, duyarlı ve saygılı çalışanlarıyla bizim için birlikte iş yapması en keyifli yerlerden biri olan Four Seasons Bosphorus’da iki gün boyunca, 3 farklı grupla Sirtaki ile Takım Çalışması eğitimimizi gerçekleştirdik.

Eğitimimize odaklanma ve birlikte hareket etme temelli oyunlar oynayarak başladık. Bu süreçte hem çok eğlendik, hem de yeni bir şey öğrenmek, hayatımızdaki değişimleri karşılamak için nelere ihtiyacımız olduğuna dair fikir alışverişinde bulunduk.

Eğitimimize sirtaki dansıyla devam ettik. Katılımcıları sirtaki müziği ve dansıyla tanıştırdık. Dansı öğrenme süreci boyunca, hem öğrenme ile hem birlikte hareket etme ile ilgili bilgiler aktardık. Katılımcılara, iyi bir takım olmak için gereken özellikleri sorduğumuzda en fazla aldığımız yanıtlar “uyum” ve “güven” oldu. Biz de birlikte hareket etmenin büyük önem taşıdığı bir dans olan sirtakiyi aktarırken bu iki unsurun deneyimlenmesini sağladık.

 

Eğitime her yaştan ve pozisyondan çalışanlar katıldılar. Eğitim süresince katılımcılar birbirlerinden, birbirlerinin bilgeliklerinden pek çok şey öğrendiler, birçok açıdan çok farklı olsalar da güçlerini birleştirmenin ve uyumlanmanın güzelliğini yaşadılar. Hiç bilmedikleri bir dansı birlikte uyum içinde ve kısa sürede yapabilmiş olmaları hem kendilerine hem de birbirlerine olan güvenlerini arttırdı. Bir takım halinde çalışmanın nasıl olması gerektiğine ve gerçek bir uyum ve sinerji yakalandığında en zor görünen çalışmaların üstesinden gelebileceklerine dair iç görü ve deneyim kazandılar. Bu onların motivasyonunu da oldukça arttıran bir unsur oldu.

Eğitimin sonuna yaklaşırken hep birlikte eğitimin katılımcılara kazandırdıkları üzerine konuştuk. Her bir katılımcının hem takım olmakla ilgili, hem de aslında kendi hayatlarıyla ilgili farkındalık ve özgüven kazandıklarını duymak bizim için çok değerliydi. Aldığımız geri bildirimlerin bu yönde olması ve üstelik bunları birlikte hareket ederek, keyifli vakit geçirip eğlenerek kazanmış olmaları bizi çok mutlu etti.

Eğitimin sonunda herkes yorgun ama çok mutluydu. Bütün katılımcıların eğitimden güler yüzle ve teşekkür ederek ayrılmaları, onların hayatına dokunmuş ve olumlu etki yaratabilmiş olmamız bizi de çok mutlu etti. Bu noktada sözü katılımcı yorumlarına bırakmak istiyoruz:

“Aslında sadece bir dans eğitim dersi değildi. Tamamıyla hayatımızın mottosu haline getireceğimiz bilgiler öğrendik. Takım olmayı, değişimi, yeniliği karşılamayı, en önemlisi inandığımız zaman neleri başarabileceğimizi öğrendik. Erdem hocamız, güler yüzü, motive edişi, sabrı ve bize olan inancıyla harika bir insan.” –Melek Sancaklı

“Çok eğlenceli ve farkında olmadan insanı etkileyen bir eğitim. Uyumun hayatta ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş oldum. Erdem Ercan müthiş enerji veren, pozitif ve yapıcı bir eğitmen. Teşekkürler.” –Yalçın Pekşen

“Hayatımda çok keyif aldığım, en eğlenceli eğitimlerden birini aldım. Hakikaten çok güzel dakikalar geçirdik. Çok da akılda kalıcı oldu. Uyum, güven ve motivasyonla üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey yok. Erdem Ercan Bey gerçekten işini zevk alarak yapan ve buna bağlı olarak bilgilerini çok iyi aktarabilen bir eğitmen. Tebrikler.” –Ayhan Danış

“Dans etmeden önce öğrenmeye dair olan korkumun boşuna olduğunu anladım. ‘Değişmeyen tek şey değişimdir.’ Gerçekten öğrenmeye istekli olduktan sonra her şey çok daha kolay. Erdem Hoca gibi motivasyonu bu kadar yüksek olan bir insandan eğitim almak herkese nasip olmaz. Sizinle birlikte 2 saat dans ömre bedel gerçeklikleri de sağladı. Her şey için, bize kattıklarınız için çok teşekkür ederim.” –Şeyda Balcı

“Harika, pozitif enerji ve farkındalık yaratan, şahane interaktif bir eğitim. Müzik ve dans eşliğinde harika bir zaman geçirdim. Erdem Ercan müthiş pozitif enerji veren bir eğitmen. Kendisini otelimizde daha sık, farklı programlarla da görmek isteriz. Teşekkürler.” –Alev Ortaç

Bütün eğitimlerde, eğitim öncesi, süreci ve sonrasında çok keyifli vakit geçirdiğimiz, her aşamada harika bir şekilde ağırlandığımız Four Seasons Bosphorus oteline ve ekibine çok teşekkür ediyor, en kısa sürede tekrar bir araya gelmeyi diliyoruz.

Sirtaki ile Takım Çalışması ve diğer eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için Hayatın Ritmi web sayfamızı ziyaret edebilir, Six Seconds İleri Eğitmeni olan Erdem Ercan ‘ın web sitesini inceleyebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.