Her gittiğimizde kendimizi evimizde hissettiğimiz, samimi, sıcak ve saygılı çalışanlarıyla her zaman güzel anılar biriktirdiğimiz Four Seasons Sultanahmet’te iki farklı gün, iki farklı grupla Sirtaki ile Takım Çalışması ve Motivasyon eğitimimizi gerçekleştirdik.

Eğitimimize her zaman olduğu gibi odaklanmayı ve birlikte hareket etmeyi gerektiren oyunlar oynayarak, hareketli ve enerjik bir şekilde başladık. Oyunlar sırasında çokça eğlenmenin yanı sıra hayatımız boyunca karşımıza çıkan değişikliklerle başa çıkmanın yolları konusunda fikir alışverişi yaptık.

Eğitimimize sirtaki dansıyla devam ettik. Katılımcıları sirtaki müziği ve dansıyla tanıştırdık, sirtakinin tarihçesinden ve kültüründen bahsettik. Hep beraber dans ettiğimiz süre boyunca, hem yeni bir şey öğrenme, hem de hep birlikte uyumlu bir şekilde hareket etme üzerine bilgiler aktardık.

Her eğitimde olduğu gibi katılımcılara iyi bir takımın özelliklerini sorduğumuzda en çok aldığımız cevap “uyum” oldu. Sirtaki de bir grupla birlikte uyum içinde yapılan bir dans olduğu için dansı anlattığımız süre boyunca uyumlanma, birlikte bir takım olarak hareket etme üzerinde durduk.

Eğitime her yaştan ve bölümden çalışanlar katıldılar ve eğitim boyunca birbirlerinden çok fazla şey öğrendiler. Dansın birleştirici gücü, tüm farklılıklarını bir kenara koyarak birlikte uyum içinde hareket etmelerini sağladı. Daha önce denemedikleri bir dansı hep beraber uyum ve keyif içinde yapabilmeleri, hem birbirlerine, hem de sürece olan güvenlerini arttırdı ve onlara, uyumlu bir takımın neler başarabileceğine dair iç görü ve tecrübe kazandırmış oldu. Eğitim boyunca motivasyonlarının ve kendilerine olan inançlarının arttığını büyük bir mutlulukla dile getirdiler.

Eğitimi yavaş yavaş sonlandırırken katılımcıların her birinden eğitimden kazandıkları, ceplerine aldıkları şeyleri dinledik. Her birinin hem takım olmakla, hem de kendi hayatlarıyla ilgili farkındalık, özgüven ve motivasyon kazanmış olduklarını duymak bizi çok mutlu etti ve bize eğitimin gerçekten amacına ulaştığını hissettirdi. Tüm kazanımlarını birlikte hareket ederek ve keyifli vakit geçirip eğlenerek elde etmiş olmaları bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Eğitimin sonunda herkes yorgun ama mutluydu. Bütün katılımcıların eğitimden güler yüzle ve teşekkür ederek ayrılmaları; onlara, hayatlarına olumlu bir şekilde dokunabilmiş olmak bizi de çok mutlu etti. Eğitimi biraz da katılımcılardan dinleyelim:

“Bu eğitim ile odaklanarak takım arkadaşlarımızla senkronize olmayı öğrenmeye adım attık. Uyumun ne kadar önemli olduğunu görmemizi sağladı. Erdem Ercan açık görüşlü, sabırlı, çözüm odaklı bir şekilde bizimle titizlikle ilgilendi. Teşekkür ederiz.” –Simla Yasemin Cebli

“Uyum ve esnekliğin, endişelerden sonra nasıl düzene girebileceğine yönelik süper bir uygulama idi. Müzikle takımın birlikte neler yapabileceğine dair net bir görseldi. Gayet başarılı. Erdem Ercan’ı dikkat ve ilgiyi üzerine ve eğitime odaklama konusunda gayet başarılı buldum. Aradaki küçük dirençleri bütün etkisini azaltarak ortadan kaldırması ve sonuca tüm takımı ulaştırması harika idi.” –Hasan Uğur Çalyı

“Eğitimin genel gidişatı ve uygulamalar çok keyifli ve verimliydi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Hocamızın enerjisi çok yüksekti. Çok güler yüzlü, işinde son derece profesyonel bir insan. Çok teşekkür ediyoruz.” –Çetin Özdoğan

“Çok güzeldi. Motive oldum, mutluyum bu olaydan dolayı. Çok pozitif bir insanla tanıştım, o yüzden mutluyum. Teşekkür ederim. Tekrar görüşmek dileğiyle.” –Meryem Twas

Bütün eğitimlerde, eğitim öncesi, süreci ve sonrasında çok keyifli vakit geçirdiğimiz, her daim sıcak ve samimi bir şekilde ağırlandığımız Four Seasons Sultanahmet oteline ve ekibine çok teşekkür ediyor, en kısa sürede tekrar bir araya gelmeyi diliyoruz.

Sirtaki ile Takım Çalışması ve diğer eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için Hayatın Ritmi web sayfamızı ziyaret edebilir, Six Seconds İleri Eğitmeni olan Erdem Ercan ‘ın web sitesini inceleyebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.