Sirtaki İstanbul olarak müziğin ve dansın iyileştirici gücünü insanların hayatlarında olumlu değişimler yaratmak arzumuz ile birleştirerek sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Müzik ve dans; duygularımızı ifade etmenin, kendi içimizle ve bedenimizle iletişim kurmanın çok güzel ve keyifli bir yoludur. Farkındalık, konsantrasyon, anda kalma, özgüven, kendimizle ve çevremizle uyum gibi konularda gelişmemizi sağlar.

Bu duygu ve düşüncelerle yola çıkarak, farklı ihtiyaçları olan grupları müzik ve dansla tanıştıracak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceğiz. 2019 yılı içinde Özel Çocukları Aileleri ile birlikte uyum ile hareket ettirmeye, yüzlerinde gülümseme yaratmaya çalışacağız. Ayrıca, hayatlarında hiç dans etmemiş, hatta edemezsin denmiş, her yaştan insana ritim ile hareket edebileceklerini deneyimletecek ve bir engeli yıkarak hayatlarına bir nefes, bir mutluluk olmaya çalışacağız.

Dans insanları birbirine yakınlaştırır, mutlu eder, uyumu ve motivasyonu arttırır. Bizler de dansı ve sunduğu bu değerleri ihtiyacı olan güzel insanlara ulaştırmak için çalışacağız.

Kurucumuz ve değerli hocamız Erdem Ercan dünyanın en büyük duygusal zekâ organizasyonu Six Seconds’ın ileri eğitmeni ve PCC ünvanlı yönetici-takım koçu, yönetim stratejileri üzerine danışman olarak tüm bilgi birikimini bu süreçte gönüllü olarak sunacaktır. Ayrıca kendisinin kurucusu olduğu Hayatın Ritmi ekibinden Sosyolog-Felsefe Öğretmeni ve Dans Eğitmeni Dilara Murathanoğlu, Profesyonel Koç – Eğitmen Sanem Ceyhan ve değerli ekip arkadaşlarımız da bu çalışmalara yürekten destek vereceklerdir. Dilerseniz siz de katılın gönül ailemiz büyüsün.

İşitme engelli dostlarımıza gerçekleştirdiğimiz ve adını “Sessiz Sirtaki” koyduğumuz projemiz ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Sessiz Sirtaki

Sessiz Sirtaki, Sirtaki İstanbul ‘un oluşturduğu, işitme engelli ve işitebilen arkadaşlarımızla beraber sirtaki yaptığımız, Sirtaki yapmanın dışında birçok güzel duyguyu paylaştığımız bir dans topluluğudur. Aslında birçoğumuz başlarda müziğin sadece işitilebileceğine, dansın ise müzik olmadan yapılamayacağına inanırdık. Sessiz Sirtaki topluluğu sayesinde bir araya gelmeseydik işaret dili bilmeden iletişim kuramayacağımızı düşünürdük. Müziğin sadece işittiğimiz notalardan ibaret olmadığına, insanın kalbinde hissettiği melodiler olduğunu deneyimledik.  İletişim kurmak için sadece sözlere ve seslere ihtiyacımız olmadığını, gülen gözlerle ve kocaman sevgi dolu kalplerle ne kadar güzel birbirimizi anladığımızı fark ettik, iletişim kurabildiğimize şahit olduk. Hep engelleri kaldırmaktan bahsederiz ancak bu hep dilimizdedir. Nasıl yaparız ya da ne yapabiliriz konusuna geldiğimizde, daha çok çaresiz hissederiz kendimizi. Sessiz Sirtaki sayesinde anladım ki; engel biziz. Bizler omuz omuza verdiğimizde, yan yana durduğumuzda çok güzel şeyler yapabileceğimize Sessiz Sirtaki ile tanıklık ettik.

Engellerin hayatın ritmini yakalamaya engel olmadığını gördük. Bizlerin bir araya gelmesini sağlayan, işaret dili ile sirtaki öğreten, tüm bu güzellikleri içselleştirmemizi sağlayan Erdem Ercan hocamıza çok teşekkür ederiz. Güzel yürekli büyük bir ekibiz.

Sessiz Sirtaki topluluk üyeleri;  Selda ÖNER, Bahar GÜNDOĞDU, Handan BİLGİÇ, Şebnem AYKOL, Deniz TÜMER, Selin YÜCEYATAK, Serkan Erdinç ŞAHİN, Ayfer KIZILCAN, Hilal ÜNSAL, Nuray ALKIM, Tuğba YAĞCIOĞLU, Özdem YAĞCIOĞLU, Mehtap KIR, Levent Can TUFAN, Serkan DEDE,  Şenay SAVUL, Demet ERDEM, Erdem ERCAN

Yorumlar kapatıldı.